Rýchly kontakt

Kamenná chata pod Chopkom - 1985 m n.m.

História kamennej chaty siaha do päťdesiatich rokov minulého storočia, v minulosti slúžila ako nocľaháreň pre pracovníkov lanovky neskôr chata bola využívaná na komerčné účely.

Kamienka je tretia najvyššie postavená chata na Slovensku vo výške 1985 m n.m. pod vrcholom Chopok (2023,6 m n.m.). Chata má jedinečnú polohu, priamo na hrebeni Nízkych Tatier o čom svedči krásny výhľad na malebné Slovensko a v súčasnosti slúži ako turistická nocľaháreň s kapacitou pre 20 osôb.

Samotná rekonštrukcia Kamennej chaty trvala 4 mesiace vzhľadom na nevyspytateľné poveternostné podmienky ako sa to na vysokohorské prostredie patrí. Bola to veľká skúška pre montážnu firmu PAMASTAV s.r.o. ale všetko sa podarilo úspešne zvládnuť.

Na streche sa nachádza materiál značky TATA STEEL ColorcoatPrisma® v hrúbke 0,70 mm a povrchovej úprave 50 μm vo farebnom prevedení rally červená RAL 3020, rovnaký materiál bol použitý na fasádu vo farebnom prevedení antracit RAL 7016. Spracovanie strešnej krytiny je formou falcovania ktorý je najpevnejší a vyhovuje danému prostrediu. Na chatu sa použil polkruhový odkvapový systém KJG vo farbe antracit RAL 7016, materiál od značky TATA STEEL Colorcoat® SDP 35 – RWG.Taktiež boli namontované spevnené háky so zachytávačmi snehu pre bezpečie návštevníkov chaty.

 

„WiFi tu nemáme. Na znak ľudskosti a priateľstva si tu tykáme. ENTER“


Ďalšie novinky

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie